пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Митниця намагається отримати від ЄС дані про імпорт

Митниця намагається отримати від ЄС дані про імпорт

Після підписання договору про зону вільної торгівлі з ЄС митниця може отримати доступ до інформації про відправника та одержувача вантажу, його вагу і коди товарів. На думку голови ДМСУ, такий доступ сприятиме виявленню контрабанди та допоможе відслідковувати повноту сплати податків при "сірому" імпорті.
15 країн ЄС (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Бельгія, Фінляндія, Швеція та інші) готові надати такий доступ, проте без інформації про вартість товару, яку українська митниця також прагне отримати для повного контролю митних платежів. В рамках європейського форуму керівників митних служб країн ЄС, кандидатів на вступ до ЄС і країн СНД було обговорено поточний стан питання та процес ліквідації технічних та інших перешкод становлення системи.
Отримання доступу до інформації дозволить митникам дізнаватися характеристики імпортного товару ще до моменту перетину ним кордону. Це дозволить оминути деякі розвантаження-завантаження товару та оглядів, що повинно скоротити як час на розмитнення, так і витрати митниці.
Наразі Україна здійснює обмін інформацією про транспортні засоби з Польщею і Молдовою, на черзі проекти з Білоруссю та Туреччиною. Остаточне підписання угоди про обмін інформації із ЄС очікується не раніше початку 2013 року.
Дана угода покликана спростити митні процедури, перекрити канали ухиляння від сплати податків, але питання – чи буде митниця оформляти вантажі за ціною контракту чи по власній базі залишається відкритим.
За матеріалами видання Коммерсантъ-Украина

Автор: Шевців Максим
Джерело: Коммерсантъ-Украина

Немає коментарів:

Дописати коментар