субота, 1 червня 2013 р.

Нові особливості ввезення транспортних засобів в Україну

Нові особливості ввезення транспортних засобів в Україну

З введенням в дію нового Митного кодексу України змінились умови ввезення транспортних засобів на митну територію України. Спробуємо розглянути яких саме моментів торкнулись зміни.
Відповідно до нового Митного кодексу України (з 01.06.2012), збільшено термін тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів, призначених для особистого користування до одного року (було 183 днів).
Не може бути обмеженим вік транспортного засобу, що ввозиться (раніше обмеження складало 8 років) – у зв’язку із набуттям Україною членства у СОТ.
Автомобілі при ввезенні громадянами на митну територію України для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню з оподаткуванням:
  • ввізним митом (0% - тягачі, напівпричіпи нові, 10% - вантажні та мікравтобуси , 10% - легкові);
  • ПДВ (20%);
  • Акцизним податком (легкові від 0.03 EUR до 3,81 EUR за см. куб. в залежності від об’єму двигуна та ріку випуску, тобто чим більш об’єм двигуна та старіше машина тим вище акцизний податок., мотоцикли 0.22 EUR за см. куб.)
При ввезенні транспортного засобу необхідно підтвердити відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів (сертифікація). Підтвердженням зазначеного є надання сертифікату або іншого документу, виданого згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає транспортний засіб. На даний час транспортний засіб повинен відповідати екологічній нормі "ЄВРО-2", а з 2013 року – "ЄВРО-3".

Деякі особливості тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування згідно нового Митного кодексу

1. Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені в Митному кодексі. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених Митним кодексом. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об’єктом оподаткування митними платежами.

2. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

3. Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, одинтранспортний засіб особистого користування на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання митному органу документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

4. До уваги громадян-резидентів, які проживають за межами території України та не перебувають на тимчасовому консульському обліку у консульській установі України за кордоном - якщо вони не декларують письмово транспортний засіб у режимі тимчасового ввезення із застосуванням відповідних заходів гарантування при перетинанні митного кордону, то згідно Митного кодексу в їх розпорядженні 10 днів, після закінчення яких транспортний засіб повинен бути вивезено за межі митної території України.
Верховна Рада одобрила змінити ставку пенсійного збору з 3% на деференційовану 3-5%. Зокрема: 3% - 165 неоподаткованих мінімумів, 4%- від 165 до 290 неоподаткованих мінімумів і 5%- 290 неоподаткованих мінімумів.
Також Верховна Рада прийняла закон який посилює вимоги до екологічної безпеки колісного транспорту. З 1 січня 2013р. пропуск на митну територію України транспортних засобів здійснюється за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня Євро
  • З 1 січня 2014р. не нижче рівня Євро 4;
  • з 1 січня 2016р. не нижче рівня Євро 5;
  • з 1 січня 2018р. не нижче рівня Євро 6.

Автор: Ольга Шевців, Оксана Жолнович
Джерело: Державна митна служба України

Немає коментарів:

Дописати коментар